Serbest köşe blog Metin2 Çin serverı kayıt

Metin2 Çin serverı kayıt

Birkaç aydır Metin2 Çin serverına nasıl kayıt olunur diye mailler alıyorum. Bu yüzden mail gönderen ve ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla Metin2 Çin serverı na nasıl kayıt olursunuz anlatmaya çalışacağım.

Metin2 oynayan arkadaşların söylediklerine Çin serverında daha kolay level atlıyorsunuz.


Çin serverı na kayıt olamanız için gereken link burada.
http://main.zzyt2.com:8080/main/reg.html

Eğer sayfa içerisindeki karakterleri göremiyorsanız ilkönce bilgisayarınızda Çince karakterleri görmeniz için gereken işlemleri yapmalısınız. Bknz: Bilgisayara Çince karakter yükleme

Metin2 Çin serverı kayıt ekranı
Karşınıza bu şekilde bir sayfa geliyor
1. kutuda herhangi bir kullanıcı adı seçiyorsunuz. Kullanıcı adınızı seçerken Çince karakterler gibi karışık karakterler kullanamıyorsunuz. Seçtiğiniz kullanıcı adı latin harfleri ve sayılardan oluşuyor olması lazım.
2. kutuda en az 9 haneden oluşacak olan şifrenizi seçiyorsunuz. Tabiki şifrenizin yine sayı ve latin harflerinden oluşması lazım.
3. kutuda şifrenizi tekrar giriyorsunuz.
4. e-mail adresinizi giriyorsunuz.
5. alanda yabancıların Metin2 Çin serverı na kayıt olmalarını engelleyecek 3 soru soruluyor. Bunlardan birincisini cevaplayalım. Bunun için birinci kutudaki soru seçili kalsın.
6. yukarıdaki sorunun cevabı olan "猴子" yı aynen kopyalıyorsunuz. (tırnak işaretleri içerisindeki kelimeyi kopyala yapıştır ile 6. kutuya yapıştırın)
7. gerçek adınız. burada çinli gibi kayıt yaptırabilmeniz için çince bir isme sahip olmanız gerek. çince yazmak şartı ile ne yazdığınız hiç farketmez. bu yüzden ilk önce http://news.sina.com.cn/ adresine girip sayfanın herhangi bir yerinden rastgele seçtiğimiz 2 çince karakteri kopyala yapıp, Metin2 Çin serverı kayıt sayfamızdaki 7. kutuya yapıştır yapıyoruz.
8. alan cinsiyet ile alakalı. 1.kutu erkek, 2.kutu kız
9. kutuda çin vatandaşı olduğunuz düşünülerek kimlik numarası yazmanız istenmiş. Buraya 7 ile başlayacak ve en fazla 7 haneli olacak şekilde rastgele bir sayı giriyoruz.
10. alan doğrulama alanı. resim içerisindeki karakterleri aynen kutu içerisine yazmamız gerekiyor. eğer çince bilmiyorsanız, bu karakterleri önce Çince sözlüğe çizip daha sonra çıkan sonucu buraya tek tek yapıştırmamız gerekiyor.
bunun için ilk önce http://www.nciku.com/ sitesine gidiyoruz.

Metin2 çin serverı kayıt

Metin2 çin serverı kayıt
Metin2 Çin serverı kayıt formumuzda gördüğümüz karakteri aynen nciku.com un sağ tarafındaki lacivert ile işaretlediğim alana mouse ile çiziyoruz.

Metin2 çin serverı kayıt
Çizdiğimiz alanın hemen sağ tarafında çizdiğimiz karaktere en benzeyeni seçiyoruz. eğer doğru çizmişseniz bu çoğunlukla ilk karakter oluyor.
En benzeyen karakteri seçtiğimiz sol taraftaki arama kutusunda karakterimiz çıkıyor.

 

Metin2 çin serverı kayıt

bu karakteri kopyalayıp formumuza yapıştır yapıyoruz. Sonraki her karakter için (10.maddeyi tekrar) aynı işlemi uyguluyoruz.
11. bu alanda en sevdiğimiz hayvan soruluyor. Buraya "狗" yani köpek yazıyoruz. (tırnak işaretleri arasındaki karakteri aynen kopyalayın).
12. bu kutuya da üstteki cevabımızı aynen kopyalıyoruz.
Metin2 çin serverı kayıt
Eğer her adımı doğru yaptıksak bu ekranla karşılaşıyoruz. En altta butona tıklayıp kaydımızı tamamlıyoruz.
Eğer bundan farklı 2 satır yazı olan bir ekranla karşılaşmışsanız üstte anlattığım adımlardan birinde yanlışlık yapmışsınız demektir. Bu durumda başa dönerek sayfayı yenile yaptıktan sonra işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Tebrikleri Metin2 Çin serverı kaydınız tamamlanmıştır.

Eğer yapamadıysanız;

Mutlaka bir yerde yanlışlık yapmışsınızdır. Aşağıda yapan arkadaşların mesajlarını bulabilirsiniz. O yüzden eğer yapamadıysanız yazdıklarımı baştan tekrar uygulayın. Aşağıya -Nasıl kayıt olunuyor?- gibi sorular da sormayınız. Herşeyi yukarıda anlattım.

Metin2 çin serverı indir;

http://main.zzyt2.com:8080/down.html

 

Facebook'ta beğen

 

Yorumlar


X