Çinlilerin eğlence anlayışı: Karaoke

cince_kareokeİşte bizde olmayan bir eğlence şekli; Karaoke. Bizde nasıl öğrencilerin eğlenmesi için sinema ve cafeler varsa Çinde de cafe yerine KTV yani Karaoke Club’lar var. Sadece Çinde değil, komşu ülkeler Japonya ve Korede de durum bundan farklı değil. Onlar da Karaoke ile eğleniyor.

Sadece Karaoke yapmak için açılmış son derece güzel mekanlar var. Bu mekanlar vasattan lükse kadar değişiyor. Genelde oda şeklinde oluyorlar. Kaç kişi olduğunuza göre bir oda seçiyorsunuz, fiyatları mekana, gündüz mü akşam mı gittiğinize ve güne göre değişebiliyor. Arkadaşlarınızla birlikte KTV odasına geçiyorsunuz ve şarkı sözleri ekrandan akarken siz elinize mikrofonu alıp sanki sahnedeymişcesine başlıyorsunuz şarkı söylemeye. Siz söylerken monitörden şarkı sözleri de aynı anda akıyor, böylece şarkıyı çok fazla bilmeseniz bile sorun olmuyor.

İlk başta bizim eğlence anlayışımıza göre değil gibi gelse de arkadaş grubunuz ile beraber şarkı söylemenin tadını bir kez aldığınızda aslında ne kadar eğlenceli olabileceğini anlıyorsunuz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir