Çinde kaybolmayın: İnteraktif metro haritaları

shanghai-metro-haritasi3Bu hafta sonu bir metro istasyonundan çok erken saatlerde bir arkadaşımı almam gerekiyordu. İnternette fellik fellik Şanghay metrosunun saat kaçta başladığını ararken çok güzel bir uygulama ile karşılaştım; Şanghay interaktif metro haritası.
Öncelikle söylemeliyim ki haritayı gerçekten çok güzel yapmışlar. Üzerindeki istasyonlara tıkladığınızda açılan pencerede ilk ve son trenin saat kaçta kalktığını ve nerelere gittiğini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda eğer herhangi bir istasyon ile ilgili birşeyler öğrenmek isterseniz de Metropedia adı altında hazırladıkları sayfalarda tıkladığınız istasyonun birkaç resmine, haritasına ve bilgisine ulaşabiliyorsunuz.

Bir de şöyle bir özellik eklemişler; bindiğiniz istasyondan gideceğiniz istasyona kaç dadikada varacağınızı ve ödemeniz gereken ücreti de görebiliyorsunuz. Bunun için sadece bineceğiniz istasyondaki noktayı gideceğiniz noktaya sürüklemeniz yeterli.

Site, haritayı sadece Şanghay ile de sınırlandırmayarak birkaç büyük şehrin daha yabancılarına büyük bir iyilik yapmış. Aynı site üzerinden yine Guangzhou ve Pekin metro haritalarına da ulaşabiliyorsunuz.

İşte size Çinde rehberlik edecek o interaktif haritalar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir