Çinde bu yıl en çok izlenen 10 Çince dizi ve show

Çince öğrenmeye başladıysanız dilinizi pekiştirmek için bol bol Çince dinlemeniz gerekir. Bunu da nasıl yapabiliriz? Tabiki Çince dizi ve film izleyerek. İşte sizin için 10 Çin dizisi.

1- 武媚娘传奇 The Empress of China

Şuana kadar Çin televizyonlarında yapılmış en pahalı yapımlarından biri. The Empress of China son birkaç ayda meşhur olmuş dizilerden. Dizi Çin’in tek kadın hükümdarının hayatını konu alıyor. Bu tarihi içerikli dizi eminim ki Çincenizin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Youku: http://v.youku.com/v_show/id_XODcxOTMzNDc2.html
Hunan TV: http://www.hunantv.com/v/2/103460/index.html

2. 步步惊心 Scarlet Heart

Scarlet Heart Tong Hua tarafından yazılmış herkesin içerisinde kendisi için birşeyler bulabileceği bir roman üzerine kurgulanmış dizilerden biri. Zaman yolculuğu, Romantizm ve Tarihi olaylar. 21.yy’da Qing hükümdarlığına dönerken ölüme yakın bir deneyim yaşamış olan genç bir kadının Manchu generalinin kızının bedenini alması konu ediliyor.

Youku: http://v.youku.com/v_show/id_XMzAyNDYzNjUy.html

3. iPartment 爱情公寓

Bir komedi / sitcom dizisi. Bazıları bu dizinin Amerika’da yayınlanan ve Çinde hala fenomen olan Friends dizisinin Çin uyarlaması olduğunu düşünüyor. Bol gülme efektli bir dizi. Şuanda 4. sezonunda.

Season 4 YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=goQzSuBwBa4 (Eng subtitles)
IQIYI: http://www.iqiyi.com/v_19rrgzy5ls.html?src=soku

4. The lady and the liar 千金女贼

Dönem dizisi furyasından biri drama daha. Olay 1930’ların Shanghai’ında geçiyor. Hikaye hafızasını kaybeden ve kimliği başka bir kadın tarafından çalınan genç bir kız üzerine kurulu. İlginç bir dizi.

Viki: http://www.viki.com/tv/22845c-the-lady-the-liar

 

5. 我是歌手 I am a Singer

Çin’e gidip de Çin’in KTV merakını ve kültürünü görmeyen yoktur herhalde. Bizim şarkı ve ses yarışmaları yapan bir programın benzeri bu da. Herkes için olmasa da Çince’sini biraz da müzikle test etmek isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

Hunan TV: http://www.hunantv.com/v/1/103887/index.html#

6. 最强大脑 The Brain

The Brain bir reality show. Programda insanlar bir nevi “süper beyin” olmak için yarışıyorlar. programda kullanılan Çince yeni başlayanlaa pek uygun olmayabilir. Bu yüzden anlamazlarsa hiç üzülmesinler.

Youku: http://www.youku.com/show_page/id_za4969972631f11e4abda.html

7. 奔跑吧兄弟 Hurry Up, Brother

Hurry Up, Brother’un formatı Kore imzalı. Eğer The Voice of China’u izlediyseniz ve hoşunuza gittiyse muhtemelen bunu da seversiniz.

IQIYI: http://www.iqiyi.com/a_19rrhc0alp.html?vfm=2008_aldbd

8. 何以笙箫默 Silent Separation (My Sunshine)

My Sunshine birbirlerini sürekli yanlış anladıkları için ayrılan ve 7 yıl sonra biraraya geldiklerinde birbirlerine duydukları sevgiyi yeniden keşfeden iki kişinin hikayesini konu alan yeni bir romantik drama. Dizinin hedef kitlesi gençler.

IQIYI: http://www.iqiyi.com/a_19rrhc3wk1.html

9. 锦绣缘华丽冒险 Cruel Romance

Dizi genç kasabalı bir kızın yanlış olaylar içerisine karışmasını sevdiği adamdan uzaklaşamamasını anlatıyor. Bu dizi de Çinde büyük bir takipçi kitlesi tarafından izleniyor.

Sohu: http://tv.sohu.com/s2014/jxyhlmx/

10. 神雕侠侣 The Condor Heroes

The Condor Heroes tipik romantik ve dövüş sanatlarının harmanlandığı bir dizi türü. Çinde buna benzer çokça dizi gelip geçti, bu tür dizilerin oldukça fazla takipçi kitlesi var.

QQ: http://v.qq.com/p/tv/zt/xsdxl/index.html

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=U5Fw9LZG0ps (İngilizce altyazılı)

3 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir