Bu restorantta kendinizi tuvaletinizde gibi hissedin

tuvalet-restaurantÖyle bir restorant düşünün ki içerisinde kendinizi tuvaletinizde gibi hissedebileceğiniz bir mekan olsun. Oturaklar normal olmasın da dekore edilip süslenmiş klozetler olsun mesela. Yada sipariş ettiğiniz dondurmalar malum şekillerde (bakınız alttaki resim), klozet şeklindeki tabaklarda gelsin. Katları çıkarken birinci kat, ikinci kat, üçüncü kat yazmasın da tuvaletlerde kullanılan işaretler yol göstersin.

2004 yılında tayvanda eski bir bankacı da tam da şuanda bizim düşündüğümüz gibi düşünüp ilk tuvalet konseptli restorantı açmaya karar vermiş.

Fikri ilk olarak bir robot çizgifilminde gördüğü sahneden alan restorantın patronu Wang Zi-wei ilk başlarda açıp açmamak konusunda kararsız kalsa da insanlar bu fikri çok sevmiş olmalılar ki Tuvalet konseptli restorant bugün Çinde 13. şubesini açmış durumda.

Bunu biliyor muydunuz?
İlk kendini temizleyen (sifonlu) tuvalet Çinliler tarafından Batı Han hanedanlığı zamanında bulunmuş. Tuvalet kağıdı da 6. yüzyılda yine Çinliler tarafından icat edilmiş.

tuvalet-restaurant7 tuvalet-restaurant8 tuvalet-restaurant1 tuvalet-restaurant2 tuvalet-restaurant5 tuvalet-restaurant3 tuvalet-restaurant4 tuvalet-restaurant6

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir